Bestyrelse

Slægtsgårdsforeningens hovedbestyrelse
Foreningen er opdelt i 14 kredse.
Foreningens hovedbestyrelse består af landsformanden og kredsformændene.
De enkelte kredses bestyrelser er vist i det omfang, de er oplyst.
Kredsformanden står først.

Landsformand
Gårdejer Gunhild Olesen Møller, “Bronzehave”, Strædet 38, Vester Assels, 7990 Øster Assels. Tlf: 23 32 92 10, E-mail: gunhild.olesen.moller@rn.dk

Bornholmskredsen
Jens Ole Munch, Søndre Alle 6, 3700 Rønne, tlf. 56978359  Email: lisa@munch.li
Carsten Grønbæk Jørgensen, Smallesund 99A, 3700 Rønne, tlf. 56969234  Email: smallesund99@gmail.com
Henrik Tolstrup, Ladegårdsvej 4, 3700 Rønne, tlf. 56963080  Email: Tolstrup1962@hotmail.com
Gunver Rasmussen, Svalevej 5, 3751 Østermarie, tlf. 40418417  Email: holsegaard@mail.dk
Torben Videbæk, Vasegårdsvej 4, 3720 Åkirkeby, tlf. 21663623  Email: tv@bornholmslandbrug.dk

Det sydlige Sønderjylland
Chr. A. Krog, Majbølvej 17, 6470 Sydals.
Tlf. 74 41 53 12

Fynskredsen
Finn Bang Olsen, “Liliehøj”, Assensvej 16, 5580 Nørre Aaby
E-mail: finn.bang.olsen@get2net.dk

Haderslevkredsen
Gunnar Kloppenborg-Skrumsager, “Lilterp”, Terpvej 24, Øster Lindet, 6630 Rødding. Tlf: 20 78 99 11. E-mail: gunnar@lilterp.dk
Anker Lund, Gildbjergvej 6, Skodborg, 6630 Rødding. Tlf: 74 84 84 68
Jens M. Knudsen, Kalmargårdparken 1, Marstrup, 6100 Haderslev. Tlf: 74 57 51 65. E-mail: jens@kalmargaard.dk

Himmerlandskredsen
Mads P. Christensen, Petersborgvej 11, Als, 9560 Hadsund.Tlf: 98 58 10 72 og 21 55 59 50. E-mail: mathy@postkasse.net
Peter Stoffersen, Hasselvej 3, 9240 Nibe
Gudrun Knudsen, Aspvej 10, Asp, 9520 Skørping
Jens Quist Fog, “Hæsumgaard”, Guldbækvej 130, 9530 Støvring

Lolland/Falster kreds
Hans Jørgen Hansen, “Bregnholt”, Adelgade 88, 4880 Nysted
Tlf. 54 86 42 22. E-mail: bregnholtpc@hotmail.dk

Midtjysk Kreds
Gunhild Olesen Møller, “Bronzehave”, Strædet 38, Vester Assels, 7990 Øster Assels. Tlf. 23 32 92 10. E-mail: gunhild.olesen.moller@rn.dk
Jens Skytte, “Aldrupgård”, Aldrupvej 3, 8860 Ulstrup. Tlf. 86 46 35 14 og 40 14 35 14. E-mail: aldrupgaard@fiberpost.dk
Bent Jacobsen, Mondrupvej 4, 8881 Thorsø. Tlf. 86 96 60 10 og 51 74 15 50. E-mail: mondrup@gmail.com
Hans Peter Iversen, “Havrbak Vestergaard”, Kjellerupvej 67, 8620 Kjellerup. Tlf. 86 88 82 94 og 40 46 45 74. E-mail: hpi@mail.dk
Chresten Mads Elgaard, “Kjærgaardsholm”, Holstebrovej 484, 7860 Spøttrup. Tlf. 40 37 71 18. E-mail: celgaard@hotmail.com
Poul Villumsen, “Vordegaard”, Bavnevej 45, 8831 Løgstrup. Tlf. 40 18 22 87. E-mail: villumsen@vordegaard.dk
Niels Møller, “Koustrup Møllegaard”, Damgårdsvej 3, Sønderhaa, 7752 Snedsted. Tlf. 31 77 91 11. E-mail: niels@koustrupmolle.dk
Christian Fly Christensen, Tinghøjen 15, Oddense, 7860 Spøttrup. Tlf. 20 10 55 06. E-mail: chr.fly@fiberpost.dk

Nordsjællandskredsen
Jens Brogaard Jensen, “Maglehøjgaard”, Hammerbakke 3, 4050 Skibby.
Tlf. 47 52 99 18. E-mail: jensbjensen@privat.dk

Ringkøbingkredsen
Jens Ulrik Tarpgaard, “Tarpgård”, Tarpvej 13, Vedersø, 6990 Ulfborg.
Tlf. 97 33 13 83. E-mail: tarpgaard@ofir.dk

Sjælland Syd
Knud Pedersen, “Kildemosegaard”, Egeskovvej 18, Guderup, 4700 Næstved
Tlf. 55 44 51 17. E-mail: kgkildemosegaard@privat.dk

Vejlekredsen
Steffen Buch Juul, “Jægergården”, Høllundvej 6, Høllund, 7100 Vejle.
Tlf. 75 86 54 93/40 86 54 93. E-mail: svend-juul@hotmail.com

Vendsysselkredsen
Niels Ole Volhøj, “Volhøj”, Bettevej 38, V.Tversted, 9881 Bindslev.
Tlf. 98 97 74 92. E-mail: enovolhoj@mail.dk

Vestsjællandskredsen
Karen Andersen, “Baungaard”, Vollerupvej 70, 4400 Kalundborg.
Tlf. 59 50 20 13. E-mail: ok@dlgpost.dk

Århuskredsen
Vibeke Binnerup, Grenåvej 281, 8963 Auning
Kristian R. Foged, Dyrhøjvej 17, 8410 Rønde
Birger Søndergaard, Margrethelundvej 5, 8550 Ryomgaard
Niels Thyboe, Hastrupvej 3, 8981 Spentrup
Knud Bjerre Jensen, Askhøjvej 69, 8570 Trustrup
Kirsten Johnsen, Skalhøjvej 32, 8581 Nimtofte
Poul Georg Jensen, Skalhøjvej 32, 8581 Nimtofte